Milan Kutina: CEWE FOTOKNIHA je jedním z nejlepších vánočních dárků

Kutinovi jsou velká rodina, kde panují hezké vztahy a všichni se snaží dělat si navzájem radost. Když vymýšlel Milan dárek pro svého tátu, rozhodl se pro CEWE FOTOKNIHU. „Chtěl jsem svému tátovi udělat radost, protože ho mám rád,“ vysvětluje.

„Dlouhou dobu jsem myšlenku udělat knihu držel v hlavě a přemýšlel nad tím, jak do knihy zapracovat příběh táty, příběh mámy, jejich dětí, vnoučat a další členů rodiny. Zhruba půl roku jsem o knize jen přemýšlel a potýkal se s ní v hlavě. Jsem hrozně nerozhodný,“ říká Milan.

Rodina kutinovi Vytvořil jsem CEWE FOTOKNIHU pro tátu, protože ho mám rád.

Milan často vzpomíná na své dětství. Na dobu, kdy byl ještě kluk. „Nevím, jestli to je nejrannější vzpomínka na moje rodiče, ale několik vzpomínek se mi vrací pořád dokola. Byl podzim a zrály lískáče a tady v okolí jich moc nebylo. Táta vzal rezavý hrnec a šli jsme společně do lesa a přinesli jsme si plný hrnec lískáčů. To bylo fajn. Taky si vzpomínám, že nám s bratrem slíbil, že nám postaví formuli. Můj táta věčně něco kutil a vytvářel,“ říká.

A jak vzpomíná na dětství Milanův tatínek? „Můj kluk mi dělal radost. Sledoval mě, když jsem kutil něco na dílně a pak to chtěl také vyzkoušet. Čas od času se to i malinko vyhrotilo. Třeba když viděl, jak pracuju s pilou, a tak si vzal potom co jsem skončil tu pilu a začal pilovat sedačku. Tak jsem ho seřezal. No a pak jsem se mu omluvil, protože jsem si uvědomil, že mě napodobuje,“ říká tatínek Milana Kutiny.

Video Icon

Nejlepší na uchování vzpomínek

Všechny vzpomínky z dětství si není možné pamatovat. Díky CEWE FOTOKNIZE ale můžete mít neustále ty nejdůležitější zážitky pohromadě. „Občas mám pocit, že zapomínám historky dětí. A proto mi přijde, že CEWE FOTOKNIHA je ideální na uchování vzpomínek,“ říká Milan.

Vytvořte si ze svých fotografií opravdovou knihu, která vám bude dělat radost navěky.

Vytvořit knihu
Profile Icon

Kutinovi

Milan, jeho dva synové a dědeček tvoří skvělý tým. Milanova manželka a maminka jsou jim vždy na blízku a starají se o rodinné zázemí. Všichni si navzájem dělají radost a pomáhají si.
Homestory Icon

Náš domov

Místo, kde se celá rodina schází a tráví spolu čas. Své vzpomínky a zážitky si připomínají fotoobrazy na zdi, CEWE FOTOKNIHAMI a fotografiemi.

Rodinný dům Kutinových leží v severních Čechách.

Nad krbem, u kterého se často rodina schází, je několik důležitých rodinných artefaktů a fotografií.

Děti - největší radost

Rádi vzpomínají na dovolené a výlety skrze své fotografie.

Na stěnách jim visí několik fotoobrazů.

Fotografie jsou pro ně zkrátka důležité a rádi se jimi obklopují.

Kolem domu je mnoho dekorací, které pro rodinu něco znamenají.

„Já jsem se rozhodl darovat tátovi CEWE FOTOKNIHU, protože je to intimní dárek, který se dá prohlížet ve společnosti, je to dárek, který ten obdarovaný touží dál sdílet a ukazovat. Možná se s ní i trošku chlubit.“

Milan Kutina
Photobook Icon

Můj táta

Tahle CEWE FOTOKNIHA pro mě znamená hodně. A to říkám bez nadsázky. Kolikrát si ji vezmu a prohlížím si jí. Je to kniha, ke které se vracím a prohlížím si ji stále znovu. Když jsem si v ní listoval poprvé, tak jsem měl orosené oči. Jsem rád, že mi ji syn daroval.

Navštivte náš blog pro novinky a kreativní nápady, co s vašimi důležitými fotografiemi.

Přejít na blog
Designtips Icon

Tipy od Milana Kutiny

Milan Kutina si dal na své CEWE FOTOKNIZE pro tátu velice záležet. Tady je několik jeho tipů, jak na tvorbu knihy.
Předěly kapitol jsou zajímavý prvek v knize. Nebojte se investovat stránky na oddělení kapitol – kniha bude působit kompaktně. Já si zvolil do knihy jeden styl, jedno písmo a grafickou podobu.
Dejte si práci a najděte všechny zajímavé dokumenty pro téma knihy. Já například v knize Můj táta použil vysvědčení, tátovy zápisky a deníky, smlouvy a další dokumenty, které dokážou připomenout dobu a život táty podobně jako fotografie.

„Několik měsíců jsem o CEWE FOTOKNIZE jen přemýšlel a dalších pár měsíců jsem ji sestavoval v programu.“
Milan Kutina

Stáhnout zdarma program na vytváření
Makingof Icon

Ze zákulisí

Do domu na okraji České republiky přijel třináctičlenný štáb, aby zachytil skutečný příběh Milana Kutiny, který sestavil CEWE FOTOKNIHU jako dárek pro svého tátu. Co se dělo v zákulisí se můžete podívat na videu zde.